Judo TJ Ostrava

Novinky

 • 25.6.2021 pátek

   16:00 Ukončení půl sezóny juda - Beach Varenská

   
 • 16.5.2021 Hurá na tatami

  Opět začínáme trénovat v původním režimu ????????
  Od pondělí 17.5 je umožněn organizovaný trénink sportovců na vnitřním sportovišti,
  za dodržení stanovených podmínek.
  Informace u trenérů.
  ???? Těšíme se na vás ????

   

Partneři

          

V kolika letech začít?

Začít můžete kdykoliv. Judistou se může stát každý, kdo začal navštěvovat základní školu. V našem oddíle nabíráme děti od 5ti let. Horní věkovou hranici určuje pouze fyzická kondice a psychická pohoda. Ideální začátek pro dívky i chlapce je mezi 6-tým až 12-tým rokem, předpokládá se však již nějaká sportovní a pohybová průprava, kterou Vám můžeme dát v přípravce našeho oddílu. Věk, kdy začít, je do značné míry individuální, neboť pohybové dovednosti dětí se výrazně liší. Nejvhodnější je vyrazit za námi na tréning, podívat se na jeho průběh, zacvičit si, promluvit si s trenéry a pak se uvidí.Co potřebuji pro judo?

Tepláky a tričko, nebo mikinu - bez knoflíků, zipu. Lepší je dlouhý rukáv. Věci, které nevadí, pokud se ušpiní nebo zničí. Vhodné jsou i přezůvky - slouží k přechodu z šatny do tělocvičny (na žíněnce - tatami- cvičíme naboso), flašku s pitím, event. ručník.

Judisté cvičí v kimonech, to však z počátku není vůbec nutné. Pokud se pro Judo rozhodnete, nové kimono lze pořídit v ceně zhruba od 500,- do několika tisíc korun. Při výběru doporučujeme pořídit výhradně kimono určené pro judo,neboť trh dnes nabízí kimona pro mnohá jiná bojová umění. Judo je kontaktní sport, při kterém je kimono značně namáháno.Kolik mě to bude stát ?

Judo se řadí mezi sporty, které nejsou příliš finančně náročné. Po zaplacení ročního členského příspěvku a event. pořízení nového kimona, nebude již nutné dalších investic.Ty přicházejí až se závodní činností. Jelikož v prvních dvou až čtyřech letech jezdí závodníci převážně na turnaje regionálního charakteru, není finanční náročnost významná. Nejdražší bývá svačina. Členský příspěvek do oddílu juda je nyní ....a je možné jej zaplatit ve ....splátkách, dle dohody.Co se naučím ?

Judo - jemná cesta, umění či způsob života, bylo založeno profesorem Jigorem Kanem v roce 1882 v Japonském Tokiu. Od roku 1964 se judo stalo Olympijským sportem a nyní se těší masové podpoře lidí všech barev a věku po celém světě. Ve Francii a v několika dalších zemích dokonce Ministerstvo školství zařadilo Judo jako povinný prvek výuky do hodin tělesné výchovy. Je sportem a zábavou, která děti provází od nejútlejšího věku, po zralý věk až do stáří.
Zpočátku klademe nejvyšší důraz a pozornost na výchovu dětí, jejich přístup k pravidelné činnosti, zlepšení motoriky, koncentrace, respektu vůči sobě navzájem a trenérům. Osvědčeně pracujeme s dětmi s poruchou pozornosti, Hyperaktivitou, ADHD a dokonce také s dětmi s mírnější poruchou autistického spektra - tzv. Aspergerovým syndromem. Výsledky této práce jsou viditelné nejen na tréningu, ale také v jejich rozvoji v osobním životě, v kolektivu a ve škole. Judo rozvíjí sebedisciplínu a respekt nejen k sobě samotnému, ale také k ostatním.

Děti se naučí základní pohybové dovednosti, např. kotouly, hvězdy, přemety, salta, samozřejmostí jsou pády, techniky na zemi i v postoji, sebeobrana, nové hry a mnohé další jako například koordinace těla a jeho ovládání. Učíme děti způsobu boje. Okusit pocit vítězství, ale i porážky a hlavně vyrovnat se s nimi. Tuto dovednost děti jistě zhodnotí i v budoucím životě.Proč začít s námi ?

Jsme jedním ze dvou nejstarších klubů v Ostravě. Cvičí u nás jak zájemci, kteří Judo dělají pro zábavu, tak ti, kteří si vybrali dráhu ryze sportovní a to ve věku od těch nejmenších po dospělé. Pod vedením školených a zkušených trenérů, kteří mají zkušenosti nejen z našich nejvyšších soutěží, ale i mezinárodních závodů. Náš oddíl není tak štědře dotován a není tak velký jako např. JC Baník Ostrava. Jsme ale o to bohatší, protože fungujeme přirozeně jako rodina. Na tréningu proto spolu cvičí děti různých věkových kategorií. Mladší žák s žlutobílým páskem může mít randori (cvičný zápas) třeba s 16 ti letým zkušeným borcem s modrým páskem - a protože v oddíle není zášť, funguje tak, že ti starší a zkušenější slouží jako vzory pro ty mladší a zároveň jim aktivně pomáhaji v jejich samostatném výcviku. Ti méně zkušenější se tak přirozeně učí a odzkoušejí si to, co na závodech poté úspěšně prodají. Naše výsledky této formě tréningu odpovídají a pravidelně se proto umísťujeme na nejvyšších stupních vítězů.

 

Vychováváme vítěze, sportovce, nadšence pro judo, trenéry, rozhodčí a příjemné lidi.

Nábor členů

STÁLÝ NÁBOR
od 5ti let i mladší! Zájemci se mohou přihlásit během celého roku.
Tréninky se konají každé ÚT, ČT: 16 - 18 hodin ve sportovním areálu TJ OSTRAVA na Varenské ulici.
Bližší informace: hl. trenér Tluček David, tel: 725 105 079 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kde nás najdete

mapa