Judo TJ Ostrava

Partneři

ostrava

logo jpg 

logo bkb

bemett 

betochem

betochemsteel

bail B foto

V kolika letech začít?

Začít můžete kdykoliv. Judistou se může stát každý. V našem oddíle nabíráme děti od 4 let. Horní věkovou hranici určuje pouze fyzická kondice a psychická pohoda. Ideální začátek pro dívky i chlapce je mezi 5 až 12 rokem. Ve vyšším věku se předpokládá však již nějaká sportovní a pohybová průprava. Tu Vám můžeme dát v přípravce našeho oddílu.

Věk, kdy začít, je do značné míry individuální, neboť pohybové dovednosti dětí se výrazně liší. Nejvhodnější je vyrazit za námi na trénink, podívat se na jeho průběh, zacvičit si, promluvit si s trenéry a pak se uvidí. První lekce jsou vždy zdarma.Co potřebuji pro první trénink judo?

Tepláky a tričko, nebo mikinu - bez knoflíků, zipu. Lepší je dlouhý rukáv. Věci, které nevadí, pokud se ušpiní nebo zničí. Vhodné jsou i přezůvky - slouží k přechodu z šatny do tělocvičny (na žíněnce - tatami- cvičíme naboso), láhev s pitím, event. ručník.

Judisté cvičí v kimonech, to však z počátku není vůbec nutné. Pokud se pro Judo rozhodnete, nové kimono lze pořídit v ceně zhruba od 500,- do několika tisíc korun. Při výběru doporučujeme pořídit výhradně kimono určené pro judo, neboť trh dnes nabízí kimona pro mnohá jiná bojová umění. 

Pro první tréninky doporučujeme kimona: BAIL případně kimona z nabídky JUDO-STYLE.cz (10% z nákupu získává oddíl jako sponzorský dar) nebo IPPONSHOP.cz

Judo je kontaktní sport, při kterém je kimono značně namáháno.

 

Kolik mě to bude stát ?

Judo se řadí mezi sporty, které nejsou příliš finančně náročné. Po zaplacení ročního členského příspěvku a event. pořízení nového kimona, nebude již nutné dalších investic. Ty přicházejí až se závodní činností. Jelikož v prvních dvouaž čtyřech letech jezdí závodníci převážně na turnaje regionálního charakteru, není finanční náročnost významná. Nejdražší bývá svačina.

Aktuální výše členských příspěvků a informace jak zaplatit naleznete zde.

 


Co se naučím ?

Judo - jemná cesta, umění či způsob života, bylo založeno profesorem Jigorem Kanem v roce 1882 v Japonském Tokiu. Od roku 1964 se judo stalo Olympijským sportem a nyní se těší masové podpoře lidí všech barev a věku po celém světě. Ve Francii a v několika dalších zemích dokonce Ministerstvo školství zařadilo Judo jako povinný prvek výuky do hodin tělesné výchovy. Je sportem a zábavou, která děti provází od nejútlejšího věku, po zralý věk až do stáří.

Organizace UNESCO doporučuje Judo jako nejvhodnější sport pro děti a mládež, který zaručuje jejich kvalitní a všeobecný rozvoj.

Zpočátku klademe nejvyšší důraz a pozornost na výchovu dětí, jejich přístup k pravidelné činnosti, zlepšení motoriky, koncentrace, respektu vůči sobě navzájem a trenérům. Osvědčeně pracujeme s dětmi s poruchou pozornosti, hyperaktivitou, ADHD a dokonce také s dětmi s mírnější poruchou autistického spektra - tzv. Aspergerovým syndromem. Výsledky této práce jsou viditelné nejen na tréninku, ale také v jejich rozvoji v osobním životě, v kolektivu a ve škole. Judo rozvíjí sebedisciplínu a respekt nejen k sobě samotnému, ale také k ostatním.

Děti se naučí základní pohybové dovednosti, např. kotouly, hvězdy, přemety, salta, samozřejmostí jsou pády, techniky na zemi i v postoji, sebeobrana, nové hry a mnohé další jako například koordinace těla a jeho ovládání. Učíme děti způsobu boje. Okusit pocit vítězství, ale i porážky a hlavně vyrovnat se s nimi. Tuto dovednost děti jistě zhodnotí i v budoucím životě.Proč začít s námi ?

Jsme jedním ze dvou nejstarších klubů v Ostravě. Cvičí u nás jak zájemci, kteří Judo dělají pro zábavu, tak ti, kteří si vybrali dráhu ryze sportovní a to ve věku od těch nejmenších po dospělé. Pod vedením školených a zkušených trenérů, kteří mají zkušenosti nejen z našich nejvyšších soutěží, ale i mezinárodních závodů. Náš oddíl není velký, jsme ale o to bohatší, protože fungujeme přirozeně jako rodina. Na tréninku proto spolu cvičí děti různých věkových kategorií. Mladší žák s žlutobílým páskem může mít randori (cvičný zápas) třeba s 16 ti letým zkušeným borcem s modrým páskem. Přirozeně funguje to, že ti starší a zkušenější slouží jako vzory pro ty mladší a zároveň jim aktivně pomáhaji v jejich samostatném výcviku. Ti méně zkušenější se tak přirozeně učí a odzkoušejí si to, co na závodech poté úspěšně prodají. Naše výsledky této formě tréningu odpovídají a pravidelně se proto umísťujeme na nejvyšších stupních vítězů.

 

Vychováváme vítěze, sportovce, nadšence pro judo, trenéry, rozhodčí a příjemné lidi.

Nábor členů

STÁLÝ NÁBOR
od 4 let
i mladší! Zájemci se mohou přihlásit během celého roku.
Tréninky se konají každé ÚT, ČT: 16 - 18 hodin ve sportovním areálu TJ OSTRAVA na Varenské ulici.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kde nás najdete

mapa