Historie

Judisté rozvíjejí činnost již od roku 1953 a jsme jedním z nejstarších klubů v Ostravě. Pro vzrůstající zájem o tento sport mezi ostravskou mládeží byl klub juda v r. 1959 rozšířen i o ženskou složku.
Počáteční problémy s tělocvičnami byly vyřešeny v roce 1965, kdy si judisté TJ NH upravili sál hostince „Na Hranici" v Ostravě-Hrabůvce.
Systematická práce s mládeží brzy přinášela první úspěchy. Měly podobu titulů dorosteneckých přeborníků republiky a postupu družstva mužů do II. ligy v roce 1983. Po výstavbě speciální haly v areálu TJ NH na Varenské ulici judisté přešli z Hrabůvky do tohoto nového zařízení.

V posledních letech se bohatá činnost klubu juda TJ Ostrava opírá o široký a kvalitní kádr mládeže.Klub každým rokem pořádá řadu turnajů pro všechny věkové kategorie na úrovni republiky s účastí sportovců z okolních států.

Zpočátku výcviku klademe nejvyšší důraz a pozornost na výchovu dětí, jejich přístup k pravidelné činnosti, zlepšení motoriky, koncentrace, respektu vůči sobě navzájem a trenérům. Výsledky této práce jsou viditelné nejen na tréninku, ale také v jejich rozvoji v osobním životě, v kolektivu a ve škole. Judo rozvíjí sebedisciplínu a respekt nejen k sobě samotnému, ale také k ostatním.

Současnost

V posledních letech se bohatá činnost klubu juda TJ Ostrava opírá o poměrně široký a kvalitní kádr mládeže. Oddíl se 70 letou tradicí vychoval za dobu své existence řadu mistrů a reprezentantů České republiky.

Cvičí u nás jak zájemci, kteří Judo dělají pro zábavu, tak ti, kteří si vybrali dráhu ryze sportovní a to ve věku od těch nejmenších po dospělé. Pod vedením školených a zkušených trenérů, kteří mají zkušenosti nejen z našich nejvyšších soutěží, ale i mezinárodních závodů.

Fungujeme přirozeně jako rodina, jako jeden tým. Na tréninku proto spolu cvičí děti různých věkových kategorií. Mladší žák s žlutobílým páskem může mít randori (cvičný zápas) třeba s 16 letým zkušeným borcem s modrým páskem. Přirozeně podporujeme to, že ti starší a zkušenější slouží jako vzory pro ty mladší a zároveň jim aktivně pomáhaji v jejich samostatném výcviku. Ti méně zkušenější se tak učí a odzkoušejí si to, co na závodech poté úspěšně prodají.

Naše výsledky této formě tréninku odpovídají a pravidelně se proto umísťujeme na nejvyšších stupních vítězů.

Klub každým rokem pořádáme řadu turnajů s účastí sportovců z okolních států. Námi pořádané Velké ceny Ostravy jsou pravidelně zařazovány mezi kvalifikační turnaje pro postup na Přebor České republiky kategorie U14.

jigoro kano