Judo TJ Ostrava

Novinky

Partneři

          

jak zacit

V kolika letech začít? Začít můžete kdykoliv. Judistou se může stát každý, kdo začal navštěvovat základní školu. V našem oddíle nabíráme děti od 5ti let. Horní věkovou hranici určuje pouze fyzická kondice a psychická pohoda. Ideální začátek pro dívky i chlapce je mezi 6-tým až 12-tým rokem...

Číst dál...

o judu img

Jemná cesta
Kodokan Judo je tzv. měkká škola. Dvě základní hesla juda jsou: minimální úsilí - maximální účinnost (Sejrjoku zenzó) a vzájemný prospěch (Džita kjoej ). První princip znamená využívat co nejúčinněji svou sílu a umožňuje porazit i fyzicky silnějšího soupeře. Druhý princip učí vzájemnému respektu mezi lidmi.

Zásady Juda
Zdvořilost – respektovat druhé...
Odvaha – poctivé jednání...
Upřímnost – říct to, co si člověk myslí...
Čest – dodržet dané slovo...
Skromnost – nevynášet sama sebe do nebe...
Respekt – bez něho není důvěry...
Sebeovládání – udržet na uzdě svůj hněv...
Přátelství – je nejčistší z lidských citů...
Judo – je kytice svázaná ze všech těchto květů...

Judisté našeho klubu rozvíjejí svou činnost již od roku 1953. Systematická práce s mládeží brzy přinášela první úspěchy. Měly podobu titulů dorosteneckých přeborníků republiky a postupu mužstva do II. ligy v roce 1983.

V posledních letech se bohatá činnost klubu juda TJ Ostrava opírá o široký a kvalitní kádr mládeže. Od minulého roku jsme opustili název TJ Mittal a jsme již jen TJ Ostrava. Klub každým rokem pořádá řadu turnajů pro všechny věkové kategorie na úrovni republiky s účastí sportovců z okolních států.

Zpočátku výcviku klademe nejvyšší důraz a pozornost na výchovu dětí, jejich přístup k pravidelné činnosti, zlepšení motoriky, koncentrace, respektu vůči sobě navzájem a trenérům. Výsledky této práce jsou viditelné nejen na tréningu, ale také v jejich rozvoji v osobním životě, v kolektivu a ve škole. Judo rozvíjí sebedisciplínu a respekt nejen k sobě samotnému, ale také k ostatním.

Technické stupně v judu jsou rozděleny na žákovské - kyu a mistrovské - dan. Žákovských stupňů je šest od 6. kyu (nejnižší) do 1. kyu (nejvíce pokročilé) a mistrovských stupňů je deset 1. dan (nejnižší) až 10. dan (nejvyšší).

Číst dál...

Vyvrcholením každého tréninkového procesu jsou závody. Účast na závodech určuje trenér a měla by být pro každého závodníka povinná. Omluvou je samozřejmě nemoc, zranění apod. Myslíte -li to s judem vážně, neměla by být omluvou návštěva babičky. Místo, datum a čas srazu určí po dohodě trenér.

Na závody si vezmeme:

  • čisté kimono s páskem příslušné barvy
  • průkaz judo s lékařskou prohlídkou ne starší než jeden rok
  • přezůvky do tělocvičny
  • teplé ponožky, mikinu
  • event. bandáže a chrániče, pružné obinadlo, náplast
  • svačinu a pití

Číst dál...

Ilustrační návod jak správně vázat judistický pásek.

Číst dál...

Tabulka věkových a hmotnostních kategorií používaných v Judu

Číst dál...

Přehledný slovník základních pojmů z Juda

Číst dál...

 

Číst dál...

Nábor členů

STÁLÝ NÁBOR
od 5ti let i mladší! Zájemci se mohou přihlásit během celého roku.
Tréninky se konají každé ÚT, ČT: 16 - 18 hodin ve sportovním areálu TJ OSTRAVA na Varenské ulici.
Bližší informace: hl. trenér Tluček David, tel: 725 105 079 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kde nás najdete

mapa